Aneta Skórnicka

biogram

Aneta Skórnicka „skanetka” – reporter rysunkowy, kreatywny grafik, trener myślenia wizualnego, graphic recorder, twórca warsztatów kreatywnych dla dzieci i młodzieży. Interesuje się mądrą edukacją, działaniami międzykulturowymi, wspieraniem dzieci w ich naturalnej kreatywności. Lubi inspirować i być inspirowana.

Autorka ponad pięćdziesięciu zeszytów rysunkowych (tzw. karnetów z podróży przez życie), które powstają od 15 lat wszędzie tam, gdzie mieszka lub bywa.

Po latach spędzonych we Francji, Ameryce Południowej i Hiszpanii, wróciła do Polski, by odkrywać swój kraj na nowo. Zawsze ciekawa świata i ludzi, podróżuje przez życie rysując i zarażając innych rysowaniem.

Uwielbia góry, wyprawy rowerowe i uczenie się języków obcych.

Fb: https://www.facebook.com/anetaskornickaOPIS PREZENTACJI:
Ameryka Południowa, czyli o podróży bogatej człowiekiem

Prezentacja jest opowieścią o podróży po Ameryce Południowej, którą Aneta Skórnicka odbyła z katalońskim przyjacielem Francescą Garretą. Przez rok przemierzali oni bezdroża Peru, Kolumbii, Argentyny, Boliwii, Ekwadoru i Chile, ona rysując, on fotografując i pisząc. Bez planów, godzin, często nie wiedząc, gdzie będą spali, pozwalali, aby prowadziła ich droga i aby każdy dzień był niespodzianką. Wzorem Ryszarda Kapuścińskiego wyruszyli na spotkanie z Innym, wiedząc, że oni sami są tym Innym dla mieszkańców Ameryki Południowej.

Aneta zabierze Państwa do Puszczy Amazońskiej i małych wiosek andyjskich, na Pustynię Atacama i do wielkich metropolii. Jednak przede wszystkim będzie to opowieść o niezwykłych spotkaniach.

Owocem tej wyprawy jest 11 zeszytów z rysunkami oraz bogato ilustrowana publikacja pt.: „YO, TU, NOSOTROS, TODO – cronica de un viaje de ida y vuelta a Sudamerica” („Ja, Ty, My, Wszystko – kronika z rocznej podróży po Ameryce Południowej”), którą będzie można zobaczyć i nabyć na festiwalu.