Barbara i Andrzej Grzegorzewscy plus dzieci

biogram

 

Jesteśmy pięcioosobową rodziną, która uwielbia podróżować po świecie. Byliśmy z rocznym Kacprem w Meksyku, z dwoma dzieciakami w Indonezji i USA, a trzy lata później, już z trójką dzieci, na ośmiomiesięcznej wyprawie kamperem po Ameryce Południowej. Właśnie zakończyliśmy sześciomiesięczną wyprawę „Australia, Nowa Zelandia + Bali”

Podczas podróży edukowaliśmy dzieci w systemie edukacji domowej. Prawie codziennie poświęcaliśmy czas na czytanie, pisanie oraz matematykę i przyrodę. Dzieci samoistnie rozwijały umiejętności komunikacji w języku angielskim.

blog: www.3dzieciaki2plecaki.pl


OPIS PREZENTACJI:

Od Równika do Ziemi Ognistej – 8 miesięcy kamperem z trójką dzieci

Kiedy nasza czteroosobowa rodzina czekała na narodziny piątego członka rodziny, okazało się, że kończą się dwa kontrakty i pozostaje albo szukać nowej pracy albo… wyruszyć w wymarzoną podróż. Postanawiamy podjąć wyzwanie! Trzy miesiące później kupujemy bilet w  jedną stronę do Quito w Ekwadorze. Zaczynamy od Równika. Po ponad miesiącu podróży po Ekwadorze decydujemy się na kupno kampera, który znacznie ułatwia podróż z trójką małych dzieci. W nowym domu na kółkach przemierzamy niespiesznie Peru (trzy miesiące), Boliwię (miesiąc) oraz Chile i Argentynę (trzy miesiące). Po drodze doświadczamy mnóstwa przygód: są to zarówno wspaniałe spotkania i niezapomniane widoki, jak i kłopoty z autem czy zdrowiem. Po niecałych ośmiu miesiącach podróży docieramy do Ziemi Ognistej, aby sprzedać kampera i z głowami pełnymi wrażeń wrócić do Polski. W trakcie podróży powstają akwarele malowane ręką mamy, które później stały się podstawą do wydania książki „Rysunkowa Podróż po Ameryce Południowej”.