Agnieszka i Maciej Radomscy

biogram

Maciej Radomski: Wrocławianin. Zupełny amator jeżeli chodzi o podróże. Zwykle uporządkowany inżynier lepiej dogadujący się z maszynami niż ludźmi. Z natury pesymista, niepozbawiony sarkastycznego poczucia humoru. Od czasu do czasu wyrywa się ze szponów szarej codzienności i jedzie bliżej lub dalej, zawsze skupiając się na obserwowaniu ludzi, natury, zastanej rzeczywistości.

Agnieszka Radomska: Iberystka, zakochana we wszystkim, co hiszpańskie: języku, muzyce, kulturze. Zaczynała od odkrywania Półwyspu Iberyjskiego, przemierzając go wzdłuż i wszerz. Od pierwszej podróży do Ameryki Południowej, uzależniona od wypraw na ten kontynent. Inspiracji szuka na mapce zdrapce, zastanawiając się, który latynoski kraj zdrapie jako następny…

OPIS PREZENTACJI:

Kolumbia – jedyne ryzyko to to, że zechcesz tu zostać…

Kolumbia?! Nie boicie się? Zwariowaliście?! A nie lepiej gdzie indziej? Będziecie szukać śladów Escobara?

Tak reagowali nasi znajomi i rodzina na wieść, że wybieramy się w miesięczną podróż do Kolumbii. Bardzo chcieliśmy przekonać się na własne oczy, że Kolumbia to coś więcej niż Escobar, guerrilla i „biały proszek”. Jednak inspiracja do podróży pojawiła się trochę wcześniej – 4 lata temu w jednym z pubów podróżniczych we Wrocławiu pewien Kolumbijczyk opowiadał o swoim kraju. Zobaczyliśmy na zdjęciach cudowne krajobrazy, uśmiechniętych ludzi. Poczuliśmy wtedy ten znany nam dreszczyk pojawiający się przed każdą kolejną podróżą. A może by tak spróbować wybrać się właśnie TAM? Jak pomyśleliśmy, tak też zrobiliśmy. :)

Przemierzyliśmy Kolumbię od dzikiej (?) Amazonii po gorące (nie tylko temperaturowo) Karaiby. Rozmawialiśmy z dziesiątkami Kolumbijczyków, poznając lokalne zwyczaje, historię, ich osobiste doświadczenia. Była to nasza trzecia wyprawa do Ameryki Południowej i choć myśleliśmy, że znamy już trochę ten kontynent, Kolumbia zaskoczyła nas ogromnie.

Wszystkich ciekawych tego kraju, zapraszamy gorąco na naszą prezentację. Nie zabraknie śmiechu, wzruszeń, mrożących krew w żyłach opowieści, jak i praktycznych informacji. Hasta pronto! :)