Mariusz Stachowiak

Stachowiak 1

Autor książki Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu Twojej ręki.
Redaktor strony jakfotografowacsmartfonem.pl
Prężnie działa w mediach społecznościowych w temacie fotografowania smartfonem www.instagram.com/oderwany/


WARSZTATY:

Smartfon w podróży

Lato – czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów nadchodzi wielkimi krokami. Dzisiaj, smartfon w podróży jest już standardem i nie wyobrażamy sobie już podróży bez niego i nie robienia nim zdjęć. A w dobie rozwoju technologicznego, powiedzenie, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie, nigdy nie było tak autentyczne. To wszystko za sprawą smartfona, którego mamy zawsze przy sobie i to nim robimy najwięcej zdjęć.
SMARTFON W PODRÓŻY… czyli jak wykorzystać jego potencjał i robić nim dobre zdjęcia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak tym razem zamiast kolejnych zwykłych zdjęć z wakacji, przywieźć piękne fotografie. Do tego ciągle szukasz odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób fotografować smartfonem w swojej podróży to jestem przekonany, że to spotkanie warsztatowe: SMARTFON W PODRÓŻY, czyli jak wykorzystać jego potencjał i robić nim dobre zdjęcia, będzie idealne dla Ciebie.
Propagując idę, że najlepszy aparat to ten, który ma się zawsze przy sobie, będąc też przekonany, że  nie zastąpi on w pełni aparatu systemowego, to pokażę, że może być on rewelacyjnym uzupełnieniem lub alternatywą dla tych, którzy nie posiadają innego aparatu. Przekonam, że tak może być, i że wszystko jest w naszych rękach, wiedzy i doświadczeniu. Dlatego podczas warsztatów podzielę się moim sposobem na tworzenie atrakcyjnej fotografii właśnie za pomocą smartfona. Opowiem o jakich zasadach pamiętam, kiedy trzymam smartfon w dłoni, kiedy chcę zrobić nim zdjęcie. Przedstawię w jaki sposób wykorzystuję potencjał urządzenia- zgodnie z ideą, że każdy aparat jest na tyle dobry, na ile jesteśmy w stanie wykorzystać jego możliwości. Zademonstruję również mój sposób edycji zdjęć, który jest ostatnim, ale równie ważnym elementem przed publikacją zdjęcia w mediach społecznościowych, stronach www lub przygotowaniem do druku.
Jestem przekonany, że dzięki tym warsztatom i otrzymanej ode mnie wiedzy zdobytej przez doświadczenie, skorygujesz swoje podejście w fotografowaniu smartfonem, a to zdecydowanie wpłynie na poprawienie jakości Twoich zdjęć. Utwierdzając się, że najlepszy aparat to ten, który masz zawsze przy sobie.

DLA KOGO SĄ WARSZTATY?

Warsztaty SMARTFON W PODRÓŻY przeznaczone są dla osób, które nie chcą traktować swojego smartfona jako kolejny gadżet, ale jako doskonałe urządzenie w rękach, którym można robić piękne zdjęcia i korzystać w pełni z jego możliwości.

Jeśli zatem nie zamierzasz, poprzestać na zdjęciach będących zwykłym zapisem obrazów w twoim smartfonie i chcesz przeznaczyć trochę czasu na zrozumienie technicznych aspektów fotografii to te warsztaty są właśnie dla ciebie.
SMARTFON W PODRÓŻY

Będąc świadomym ogólnych zastosowań i możliwości smartfona, wspomnę również o dodatkowych funkcjach i aplikacjach, które rewelacyjnie sprawdzają się w podróży. Warto o tym wspomnieć, ponieważ wiele osób i tak korzysta jedynie z jego podstawowych funkcji, gdyż nie zdaje sobie sprawy z istnienia przydatnych na czas podróży aplikacji. Przedstawię zatem kilka programów, które mogą znacznie ułatwić zarówno zaplanowanie wyjazdu, jak i poruszanie się w nowym miejscu.

Obowiązują zapisy (max. 50 osób)