Ela Dobrzańska

zakon buddyjski, travellook, ela dobrzańska (2)

Z wykształcenia Ekonomistka, z zamiłowania Podróżniczka, w sercu Artystka. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Spełnia marzenia jedno po drugim. Boi się najbardziej tego, że kiedyś zamarzy jej się Korona Ziemi i będzie musiała tam pójść, a przecież nie lubi zimna. Osiem lat temu wyruszyła w podróż przez świat w poszukiwaniu wiedzy, odpowiedzi na dręczące ją pytania, ale również w poszukiwaniu siebie i sensu życia, odwiedzając tym samym ponad 40 krajów. Fascynują ją sprawy duchowe, systemy religijne i mistyczne różnych kultur. Kocha wolność i niezależność, więc często podróżuje motocyklem lub nieutartymi przez turystów szlakami. Podróże to sens jej życia, dlatego też stworzyła TRAVEL LOOK, projekt pełen pasji płynący prosto z serca. Na swoim blogu opisuje mnóstwo barwnych, podróżniczych historii, pełnych przygód. Opowiada o życiu i podróżach, inspirując innych do realizacji ich marzeń. Dwa lata temu ukończyła autorski projekt „Mistyczna Azja”. Miał on na celu poznanie ludzi, którzy według niej są najszczęśliwsi na świecie, czyli mnichów buddyjskich i dowiedzenie się co tak naprawdę ich takimi czyni. Teraz bez skrępowania mówi o sobie, że jest prawdziwie szczęśliwa, dzięki wyniesionej nauce i doświadczeniu. Zaś w ubiegłym roku odbyła pierwszy etap podróży motocyklowej przez obie Ameryki. Wyruszyła z Teksasu i przejechała przez najpiękniejsze Parki Narodowe Stanów aż do Kanady, z której już w tym roku wybierze się w kolejny etap wyprawy na samą północ.

travel-look.pl
www.facebook.com/travellookela/

TYTUŁ PREZENTACJI:
Zakon buddyjski – tam odnalazłam szczęście
Pytanie o sens życia nurtuje chyba każdego z nas, ale jest to też jedno z podstawowych zagadnień różnych systemów filozoficznych i religijnych, a odpowiedź na nie, jak się uznaje, zawiera całą mądrość ludzkości. W poszukiwaniu wiedzy, odpowiedzi na dręczące mnie pytania, ale również w poszukiwaniu siebie podróżuję po świecie. Celem moich podróży jest głębsze poznanie ludzi, ich kultur, religii, zwyczajów i na tej podstawie określanie przyczyn uśmiechu na ich twarzach. Wiedza którą zdobywam i której doświadczam na własnej skórze daje mi niezwykłą możliwość rozwoju duchowego. Zajęło mi to wiele lat, tysiące przebytych kilometrów, setki rozmów z ludźmi aby dojeść do tego etapu w którym jestem dziś, momentu w którym mogę powiedzieć, że jestem prawdziwie szczęśliwa.

Zabiorę Was w drogę, którą przebyłam. Przedstawię kilka osób, których historie niosą za sobą niesamowitą naukę, która doprowadziła mnie w rezultacie do zakonu buddyjskiego w Północnej Tajlandii. Tam właśnie spotkałam najszczęśliwszych ludzi na świecie, buddyjskich mnichów, od których pobierałam nauki Buddyzmu i medytacji.

Chcę i Wam pokazać mój szeroki horyzont myślowy, to co mnie spotkało w czasie mojej podróży po świecie, co się wydarzyło przed i w czasie mojego pobytu w zakonie oraz zmiany, które we mnie nastąpiły.