Joanna Szczygłowska

Asia Szczygłowska małe

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa. Animator, edukator, popularyzator idei ożywiania książek i prezentowania jej w atrakcyjnej formie. Od 2015 roku związana z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu, gdzie m.in. koordynuje i organizuje różnorodne wydarzenia edukacyjne i kulturalne. Aktualnie pracuje w Filii 12, znajdującej się na Dworcu Głównym PKP, gdzie zajmuje się promocją i marketingiem oraz współorganizacją wydarzeń. Pomysłodawczyni i realizatorka dwóch edycji projektu „CzytaMY i PomagaMY”, łączącego edukację w zakresie opieki nad zwierzętami domowymi ze zbiórką darów dla bezdomnych czworonogów. Obecnie współtworzy ekologiczno-przyrodniczą grę miejską „Zielony Kapturek”, która rozegrana zostanie latem w Parku Południowym.
Prywatnie ciekawa świata globtroterka, miłośniczka reportaży podróżniczych, niskobudżetowych wypraw po świecie oraz krajoznawczych wycieczek po Dolnym Śląsku.

 

Warsztaty: Kierunek Afryka
Rodzinne warsztaty inspirowane afrykańskimi baśniami oraz życiem mieszkańców Czarnego Lądu. Dzięki kreatywnym zabawom stworzymy papierowe safari, przywitamy się z dziećmi z całego świata i dowiemy się, jak zrobić sandały Masajów. Warsztaty mają charakter otwarty – każdy może dołączyć w dowolnym momencie zabawy.
Wstęp wolny bez zapisów, brak ograniczeń wiekowych

Hakuna matata – gra miejska w przestrzeni biblioteki
Czy w Afryce żyją pingwiny? W którym kraju znajduje się więcej piramid niż w Egipcie? Czy różowe jeziora występują tylko w bajkach?
Podchwytliwe pytania i przewrotne zadania odkryją przed graczami wszystkie pasjonujące tajemnice Afryki.
Wstęp wolny bez zapisów, brak ograniczeń wiekowych