Natalia Ptasińska i Wojciech Bolo Maleika

thumbnail

Połączyło ich morze. Wojtek – doświadczony kapitan i Natalia – krakowianka z morskim zapałem. Przez ostatnie dwa i pół roku żeglowali razem z grupą przyjaciół na pokładzie jachtu Wassyl realizując projekt Wasyl 360, czyli rejs najdłuższą drogą dookoła świata http://wassyl360.com

Za nimi wiele pięknych miejsc, niesamowitych zakątków świata i wspaniałych ludzi napotkanych po drodze. W głowach mnóstwo pomysłów. Z pewnością długo na lądzie nie usiedzą.

Prywatnie Wojtek jest wykładowcą na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Natalia od października ponownie planuje być studentką, aby dokończyć studia przerwane przed rejsem.

Tytuł prezentacji:  Durban – kultura, natura i smak
Zaczęło się… w zasadzie trudno powiedzieć kiedy. Wojtek zawsze marzył o dalekim rejsie, miał już gotowy plan. Zwierzył się z tego marzenia znajomemu i… trafił w dziesiątkę. Okazało się, że Artur akurat kupił jacht i jeszcze nie bardzo ma plan co z nim zrobić. Szybko uzbierali załogę. A ja? Znalazłam się w odpowiednim miejscu i czasie, aby do nich dołączyć.

I tak zaczęła się wielka przygoda.

Naszą festiwalową prezentację chcielibyśmy poświęcić końcowemu etapowi naszego rejsu, czyli Czarnemu Lądowi, a konkretnie miastu Durban i jego kulturowemu bogactwu.

To ogromne miasto jest jednym z największych portów RPA i wrotami do Afryki dla wszystkich przybywających od strony Indii. Łączy w sobie nowoczesność i tradycję tego rejonu, jest istnym tyglem kultur, wierzeń i ras.

Zabierzemy Was na spacer po centrum metropolii i poszukamy pozostałości kolonialnego klimatu. Zwiedzimy stadion piłkarski i poczujemy adrenalinę skoku z „największej huśtawki świata”. Przejdziemy „złotą milę” i poszukamy lokalnych pamiątek. Opowiemy Wam o królu Shaka, Zulusach, zabierzemy Was na safari i do podwodnego świata U’Shaka World’u. Postaramy się abyście i Wy poczuli zapach egzotycznych przypraw z lokalnego targu.

Prezentacja będzie bogato ilustrowana zdjęciami. Gwarantujemy morskie opowieści pełne przygód i humoru.