Kasia, Elżbieta, Piotr Hajduk

Elżbieta Hajduk – historyk i fotograf, pracuje w jednej z wrocławskich instytucji naukowych.

Piotr Hajduk – inżynier, właściciel firmy projektowo-konstrukcyjnej. Projektuje i nadzoruje budowy fabryk, zakładów przemysłowych, centrów handlowych, galerii, szkół, osiedli mieszkaniowych. Zrealizowane obiekty były wielokrotnie nagradzane na licznych konkursach. Jego pasją są… podłogi przemysłowe. Autor książki i wielu publikacji na ten temat.

Elżbieta i Piotr publikują w „Poznaj Świat”, są stałymi autorami czasopisma.

Kasia Hajduk – uczennica 1 klasy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej, po rodzicach odziedziczyła pragnienie poznawania. Kiedy nie ma nauki, towarzyszy rodzicom w wędrówkach po krętych ścieżkach świata.


Tytuł prezentacji: Dalej są tylko lwy

Wyjazd do Afryki dla każdego jest przygodą. Ale dla dziecka Czarny Lad jest jak podróż do innego świata.

Proponujemy prezentację rodzinnej wyprawy bezdrożami Nambii, Bostwany, Zambabwe i Zambii, która zaowocowała książką: Dalej są tylko lwy. Afrykańskie przygody Kasi, wydanej przez wydawnictwo Bernardinum w 2017 r.

Razem z dwoma innymi rodzinami w 2015 roku, samochodami terenowymi, wyruszyliśmy na spotkanie niezwykłych ludzi, zwierząt i miejsc. Błądziliśmy w piaskach pustyni Namib, pływaliśmy po bagnach Okawango, tańczyliśmy z Buszmenami i kobietami z  plemienia Himba. Na solnisku podziwialiśmy ogromne baobaby i cały czas szukaliśmy afrykańskich kotów.
Podróż odbyliśmy wspólnie z córką Kasią, wtedy 13-letnią uczennicą gimnazjum.

Planujemy, aby pokaz był prowadzony przez Kasię. Chcemy, aby ta prezentacja przybliżyła wszystkim Afrykę widzianą oczami nastolatki, która zabierze w podróż po afrykańskich wertepach, opowie o swoich wrażeniach z podróży, pokaże kontynent, który ją oczarował. Wraz z nią poszukamy wody na pustyni, rozpalimy ognisko z Buszmenami, spojrzymy w oczy dzikim afrykańskim zwierzętom.