Kamila Królikowska

krolikowska_1

Jest studentką IV roku Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do chwili obecnej odwiedziła 25 krajów. Początkowo z rodzicami, obecnie biorąc udział w różnego rodzaju wymianach zagranicznych poznaje nowe kraje, ich mieszkańców oraz kulturę. Przez dwa lata była członkiem międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, dzięki której w dużej mierze, aktualnie jest w tym a nie innym miejscu w swoim życiu.

Tytuł prezentacji: 40 niesamowitych dni w Egipcie
Poprzez swoje wystąpienie chciałabym dotrzeć do młodych osób, które chciałyby gdzieś wyjechać, wziąć udział w wolontariacie albo praktykach zagranicznych, ale boją się wyjść ze swojej strefy komfortu i zrobić pierwszy krok by przeżyć przygodę swojego życia.
Do podjęcia decyzji o wyjeździe na 6-cio tygodniowy wolontariat do Egiptu zainspirowały mnie historie innych osób, które zdecydowały się z takiej szansy skorzystać, a następnie wystąpić na podobnym spotkaniu podróżniczym. Dlatego wierzę w sprawczą moc tego typu spotkań i zachęcam wszystkich, którzy choć przez chwilę zastanawiali się nad wyjazdem, żeby się dłużej nie wahali.

Podczas prezentacji opowiem:
- jak aplikować na zagraniczny projekt poprzez międzynarodową organizację
- jak przygotować się do wyjazdu na wolontariat zagraniczny
- o egipskim „stylu bycia” i życiu „od zmierzchu do świtu”
- o tym, że piramidy wcale nie są na pustyni
- o tym jak duże wyzwanie w Egipcie stanowi pójście na spacer
- o tym, że podróżując autem ważniejszy jest klakson niż paliwo
- o zorganizowanej na ulicy akcji honorowego krwiodawstwa
- o egipskich zaręczynach
- o kobietach spotkanych w meczecie, które chciały być sławne i chyba im się udało
- o tym jak będąc sobą (a może aż sobą) stać się celebrytą ;)

Dzięki możliwości mieszkania przez prawie dwa miesiące w zwykłym egipskim mieście, z dala od znanych kurortów wypoczynkowych, mogłam doświadczyć w pełni egipskiego życia takiego jakie jest ono w rzeczywistości. Doświadczenie to sprawiło, że zaczęłam dostrzegać jak istotne są rzeczy,  nad którymi, mieszkając w Polsce, nawet się nie zastanawiamy. Zdałam sobie sprawę jak wiele znaczy w codziennym życiu dostęp do prądu czy bieżącej wody, jak odmienne jest pojęcie wolności dla kobiety tutaj i tam, ale co najważniejsze – przekonałam się, że niemożliwe nie istnieje i to tylko i wyłącznie my sami siebie ograniczamy…