Robert Gondek

Robert Gondek 2018

Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 19 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.

Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.

www.szczytyafryki.pl
www.facebook.com/SzczytyAfryki/

Tytuł prezentacji: Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki
Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Realizując od 2008 roku projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” ma na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Wśród pięćdziesięciu sześciu gór do zdobycia było siedem szczytów o wysokości przekraczającej 4000 m n.p.m. To najwyższe szczyty Tanzanii (Kilimandżaro – 5895 m n.p.m.), Kenii (Mount Kenya – 5199 m n.p.m.), Ugandy/Demokratycznej Republiki Konga (Rwenzori – 5109 m n.p.m), Rwandy (Karisimbi – 4507 m n.p.m.), Etiopii (Ras Dashen – 4543 m n.p.m.), Maroka (Jebel Toubkal – 4167 m n.p.m.) i Kamerunu (Mount Cameroon – 4040 m n.p.m.). Trekkingi na te góry stanowiły pierwszą część projektu nazwaną „Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki” zakończoną w październiku 2016 roku.

Robert opowie o wyprawach na najwyższe góry w Afryce. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki. Odbędziemy spacer po kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy.  Wybierzemy się na wielodniowy trekking w pięknych etiopskich górach Semien. Wejdziemy nocą na najwyższą górę Maroka, a w gęstej mgle zdobędziemy Mount Cameroon – najwyższy szczyt Kamerunu. Zobaczymy jak różne są góry w Afryce. Zobaczymy jak niecodzienne są góry w Afryce. Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy, mandryle z Gabonu i szympansy w Ugandzie. Robert pokaże zdjęcia przepięknej afrykańskiej przyrody. Ptaki, słonie, mandryle, goryle.  A to na pewno nie będzie wszystko… To będzie uczta dla wszystkich kochających góry, przyrodę i egzotykę.
Po spotkaniu zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.