Tomasz Michniewicz

Tomek Michniewicz 2018

Dziennikarz, reportażysta, fotograf, podróżnik i organizator wypraw. Autor czterech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych.
Autor programu “Inny świat” w telewizji TTV, audycji “Mapa świata” w Radiu Zet (a wcześniej “Reszty świata” w Jedynce i “Trójka Przekracza Granice” w Trójce) i założyciel projektu Manufaktura Podróży. Laureat czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel, nominowany m.in. do nagrody National Geographic “Traveler”. Członek jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce.

tomekmichniewicz.pl

Tytuł prezentacji: Swoją drogą
To historia wyprawy do dżungli na pograniczu Konga i Kamerunu, w trakcie której chcieliśmy dotrzeć do odizolowanych społeczności Pigmejów Baka. Moim partnerem w tej podróży był… księgowy z dużej korporacji, zupełnie nieprzygotowany na taką wyprawę. Zabawna, pełna anegdot historia o tym, jak różnie odbieramy świat, co się dzieje, gdy próbujemy się porozumieć bez wspólnego języka, i jak ważna jest otwartość, szczerość i wzajemny szacunek, nawet jeśli się bardzo różnimy.