Małgorzata Karpicka

Absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i Studiów Podyplomowych o kierunku Administracja i przedsiębiorczość w kulturze w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Specjalnych we Wrocławiu ASESOR;  polonista, bibliotekarz, edukator – broker informacji w  MultiCentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z edukacji czytelniczej i kulturalnej z użyciem technologii IT. Pomysłodawczyni i realizatorka projektów: PTASIE WESELE (partnerstwo Towarzystwa Polsko-Serbołużyckiego i Muzeum Etnograficznego),  EKRAN MYŚLI/mural inspirowany literaturą i sztuką Erny Rosenstein (partnerstwo ASP we Wrocławiu). Autorka scenariuszy literacko – graficznych w projektach: 20 282 POMARAŃCZE, (Akademia Orange), Z SZALIKIEM DO FILHARMONII / inspiracja twórczością W. Lutosławskiego; Realizatorka warsztatów graficznych: projektowanie okładek płyt CD / DŹWIĘKOPISY, znaczków pocztowych /„STEP BY STEP. Architektura dźwięku” oraz warsztatów decoupage w projektach scenograficznych: POETA? OBECNY!, MODNA KSIĄŻKA  – JEANS&AUDIOBOOK.

Interesuje się literaturą oraz wykorzystaniem nowych technologii i aplikacji w edukacji. Prowadzi zajęcia dla dzieci z podstawy programowania z wykorzystaniem edukacyjnych robotów – Ozobotów.

 

Grzegorz Karpicki

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Filogogicznym ze specjalizacją dziennikarską oraz Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Od 2003 roku związany z Miejską Biblioteką Publiczną, gdzie prowadził w Multicentrum zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu techniki, ekologii, literatury, m.in: „Wrocławskie zabytki techniki”, „Mosty Wrocławia”, „Roboty” oraz  warsztaty komputerowe dla seniorów. Obecnie pracownik CI Przejście realizujący zadania z wykorzystaniem nowych technologii. Prowadzi zajęcia edukacyjne  mające na celu walkę z wykluczeniem technologicznym seniorów, warsztaty biblioteczne dla młodzieży.
Wielbiciel literatury sci-fi i fantasy, pasjonat gier wideo.

 

Warsztaty:
Na tropie afrykańskich zwierząt – podróż po Afryce z Ozobotem
Lubisz odkrywać świat w sposób innowacyjny i twórczy? Zapraszamy w podróż do krainy afrykańskich zwierząt w towarzystwie małych, sprytnych Ozobotów
10 osób/zapisy – dzieci 7-9 lat

 

Organizatorzy

Facebook