Aneta Siwka

aneta siwka

Filolog, absolwentka Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studiów Podyplomowych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu; specjalista ds. informacji naukowo-technicznej; związana z MBP jako wieloletni pracownik Mediateki a obecnie – kierownik Centrum Innowacji Przejście.  Edukatorka młodzieży z zakresu edukacji czytelniczej i kulturalnej z wykorzystaniem nowych technologii i wirtualnej rzeczywistości. Autorka tematycznych gier terenowych realizowanych w ramach projektów MBP: „Kultura – strzał w dziesiątkę”, „Biblioteka Plenerowa”, warsztatów dla dzieci realizowanych przez MBP w ramach Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero”. Współautorka projektu „Tropem Nessera – śledztwo w Mediatece” realizowanego jako impreza towarzysząca w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek i Festiwalu Kryminału w 2015 r.
Realizatorka projektów specjalnych, m.in. Biblioteka plenerowa, „STEP BY STEP. Architektura dźwięku” w ramach Programu MOSTY Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016.
Miłośniczka gier planszowych, autorka akcji „Myśl strategicznie – graj w Mediatece”, która zapoczątkowała udostępnianie gier planszowych czytelnikom MBP.

 

Warsztaty:
W głąb Czarnego Lądu
Podczas zajęć wybierzemy się w podróż po Czarnym Lądzie. Podróż ciekawą i różnorodną, jak różnorodna jest sama Afryka. Odwiedzimy afrykańskie wioski, zobaczymy jak chodzą ubrani ich mieszkańcy. Przyjrzymy się jak wygląda życie na pustyni. Dowiemy się kim są i jak żyją nomadowie. Czym jest karawana i ile litrów wody piją wielbłądy. Odwiedzimy plemiennego wodza i przyjrzymy się rytualnym tańcom. Wsłuchamy się w rytmiczne dźwięki bębnów…
dzieci 7-10 lat
wstęp wolny, bez zapisów

Afrykańska sztuka oczami młodego Europejczyka – warsztat plastyczny
Podczas warsztatu  wyczarujemy afrykańską biżuterię,  która doda  orientalnego rysu każdej stylizacji …
Warsztat zintegrowany z wcześniejszym wykładem
30 osób/zapisy – dzieci 7-10 lat

Organizatorzy

Facebook