Małgorzata Kulik i Tomasz Żarnecki

Małgorzata Kulik – urodziła się w Piekarach Śląskich, 15 lipca 1985 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale malarstwa, aneks dyplomowy realizowała w pracowni grafiki książki. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. W swojej twórczości zainteresowana narracją i relacjami między pismem a obrazem. Tworzy ilustracje, plakaty, zajmuje się malarstwem, rysuje i pisze powieści graficzne; wraz z Tomkiem Żarneckim projektuje książki.

Tomasz Żarnecki – urodził się w Kaliszu, 2 lipca 1975 roku. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest artystą interdyscyplinarnym. Przez wiele lat organizował wystawy plakatu teatralnego. Z czasem zaczął tworzyć instalacje i zajął się działaniami w przestrzeni miejskiej. Zajmuje się fotografią, grafiką, projektowaniem graficznym.

Stwórzmy razem Australię – plenerowy happening plastyczny – Gosia Kulik, Tomek Żarnecki
Plenerowy happening plastyczny koordynowany przez duet artystyczny Gosia Kulik – Tomek Żarnecki, znany z publikacji książek „Głośne zniknięcie/Niezłe ziółko” oraz „Chore historie”. Podczas happeningu powstanie wielkoformatowy obraz… Razem wyczarujemy Australię!

Wstęp wolny, bez zapisów

Organizatorzy

Facebook