Maciej Szarski

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, programista, którego pasją są podróże. Zaczął od krótkich wypadów stopem po Europe i trekingów w górach. Koleją transsyberyjską dojechał nad Bajkał, przez ponad miesiąc tułał się po Chinach i Tybecie, żeglował po kilku morzach i oceanach, zarówno małymi żaglówkami, jak i dużymi żaglowcami. W końcu z kilkorgiem przyjaciół podjął decyzję o przerwaniu studiów i ruszeniu w 14-miesięczną podróż dookoła świata. Po powrocie szybko zatęsknił za przygodami i niecały rok później wyruszył na dwa miesiące do Ameryki Środkowej. Poza tym zapalony narciarz, siatkarz, a w przeszłości także tenisista stołowy.

Tytuł prezentacji:: Autostopem przez Outback i Tasmanię

W lipcu 2013 wraz kilkorgiem znajomych przerwałem studia i wyruszyłem w 14-miesięczną podróż dookoła świata. Startując autostopem z podwrocławskich Bielan, przejechaliśmy kilka krajów Europy, Turcję, Irak, Iran, Nepal, Indie, Birmę, Tajlandię, Malezję, Singapur oraz Indonezję i dotarliśmy do Australii.
Na Antypodach osiedliliśmy się na pół roku znajdując sobie pracę w Sydney, a w wolnych chwilach zwiedzaliśmy, co się tylko dało. Byliśmy na Tasmanii, widzieliśmy Uluru, piliśmy z Aborygenami, przejechaliśmy stopem tysiące kilometrów Outbacku, spotykaliśmy kangury, emu oraz dingo, próbowaliśmy sandboardingu i mieszkaliśmy w sekcie. O tym wszystkim i jeszcze więcej chcielibyśmy Państwu opowiedzieć na Festiwalu Równoleżnik Zero.

A w międzyczasie po więcej informacji i pełną relację zapraszamy na

 

 

 

Organizatorzy

Facebook