ikona-na-strone-rz_299x125_oferta-rodzinna

Warsztaty: Przywołujemy azjatycki wiatr – japońskie wachlarze
Wachlarz w Japonii to przewrotny przedmiot. Nie tylko przywołuje wiatr ale również postrzegamy jest jako symbol wieloznaczności i tajemnicy. Poza swoją funkcją był ważnym atrybutem gejszy, tancerki, nauczyciela, modnego mężczyzny oraz wojownika.
Podczas warsztatów łączących tradycyjne formy pracy i nowe technologie uczestnicy stworzą swój własny wachlarz będący odbiciem charakteru i duszy oraz odkryją tajemnice japońskich wachlarzy.
15 osób/zapisy – dzieci 7+

Warsztaty: Chińskie wycinanki
Jaki znak warto wyciąć z okazji święta wiosny? A jaki z okazji Nowego Roku? Co można przyozdobić stworzonymi wycinankami? Papierowe wycinanki są jedną z popularniejszych form chińskiej sztuki ludowej. Dekoruje się nimi okna, drzwi i lampiony, wycinając motywy zwierząt, roślin czy bohaterów legend. Podczas warsztatów będziemy wycinać i poznawać chińskie tradycje.
15 osób/zapisy – dzieci 7+

Warsztaty: W poszukiwaniu harmonii – ozdabiamy mandale z magicznych Indii
Mandala to motyw artystyczny, którego tworzenie, a następnie niszczenie jest uważane przez buddystów za rodzaj medytacji. Harmonijne połączenie koła i kwadratu sprawia, że ozdabianie mandali jest obecnie doskonałym sposobem na wyciszenie, pobudzenie kreatywności, ma także pozytywny wpływ na samopoczucie. W czasie warsztatów uczestnicy ozdobią własne kolorowe mandale z pomocą niestandardowych materiałów, wykorzystując różne techniki plastyczne. Rozwiną twórczą swobodę, sprawność manualną, rozbudzą wyobraźnie.
15 osób/zapisy – dzieci 6 -9 lat

Warsztaty: „U” – jak uśmiech, uprzejmość i umilanie codzienności. Czyli UŁATWIACZE w Japonii / warsztat rodzinny
Co łączy Hello Kitty z poważną informacją drogową? Warsztat twórczego myślenia i sztuki uważności w spostrzeganiu najbliższego otoczenia inspirowany podróżniczym blogiem. Rozważania dziecięce i praca plastyczna z wybranymi cytatami. Na zakończenie powstanie „japońska skrzyneczka pomysłów” – z myślą o rodzinnej „burzy mózgów” i sztuce umilania domowej codzienności.
15 rodzin / 30 dzieci/zapisy – dzieci 7+

Gra: Skarb ukryty w Azji
Podczas warsztatów zagramy w grę przeglądarkową „Skarb ukryty w Azji”. Ale żeby w nią zagrać, najpierw będziemy musieli ją stworzyć, wykorzystując do tego Javascript!
Laptop z założonym kontem na Thimble.com. oraz dostęp do Internetu zapewnia organizator.
12 osób/zapisy – dzieci 12+

Serdecznie zapraszamy!